Su Arıtma Cihazları Nasıl Çalışır

09 Nisan 2020

Su arıtma cihazları aslında yıllardır temiz, taze, lezzetli, sağlıklı suya ulaşmak isteyenlerin mutfaklarında çoktan yerini aldı, hayatlarına konfor kattı… Siz de suyunuzun temiz, taze, lezzetli ve sağlıklı olmasını isteyen ama su arıtma cihazları nasıl çalışır diye merak edenlerden misiniz?
Su arıtma cihazları şebeke suyunu filtrasyon sistemleri ile arıtarak evlere temiz, sağlıklı, lezzetli ve taze su ulaşmasını sağlar.

 
Tezgah Altı Su Arıtma Cihazı nasıl çalışır?

Su Arıtma Cihazı şebeke suyunuzdaki tüm bakteri ve kirleticileri arındırır. Aynı zamanda Çok Aşamalı Filtrasyon Teknolojisi Membranı ile suyunuzdan %99.9 oranında ağır metal, tarım ilacı, bakteri, virüs ve diğer zararlı maddelerin uzaklaştırılmasını sağlar; atık su en az %56 oranında azalır, saf su çıkışı %66 oranında artar. Peki, tüm bunları nasıl yapar?

Suyu arındırma, şebeke suyunuzun Su Arıtma Cihazı’na bağlanması ile başlar. Su önce ilk filtre olan 5 mikronluk Sediment Filtre’den geçer. Bu aşamada sudaki kum gibi kaba tortu ve büyük partiküller temizlenir. İkinci filtre olan Granül Aktif Karbon Filtre suda bulunan klor, renk, tat ve koku veren eriyik gazları ve organik maddeleri temizler. Üçüncü filtre yani Blok Aktif Karbon Filtre daha küçük partikülleri ve sudaki klora dair son kalıntıları da temizler. Dördüncü filtre R.O. Membran suda bulunan bakteri, virüs, ağır metal, böcek ilacı kalıntıları gibi mikrobiyolojik ve kimyasalları temizler. Beşinci filtre Post Aktif Karbon Filtre suyun tadını ve kokusunu dengeleyerek suyu taze tutar. Beş filtreleme sonucunda artık, suyunuz temiz, sağlıklı, taze ve lezzetli olarak musluğunuzdan akar. Hem içme hem kullanma suyu olarak kullanımınıza hazırdır.
 

Temiz, sağlıklı, taze ve lezzetli suya konforlu bir şekilde ulaşmanızı sağlayan Tezgah Altı Su Arıtma Cihazı şebekenize bağlanmak üzere kuruluma ve kullanıma hazır olarak teknik servis uzmanlarımız tarafından evinize getirilir ve 15-20 dakikada şebeke suyunuza bağlanır. Su Arıtma Cihazı Kompakt ve şık kabinetli tasarımı ile tozu ve kiri de dışarıda tutar. Tüm bu özellikleri ile içme suyunda, yemeklerde, çay ve kahvede mükemmel lezzet elde etmenizi sağlar.

Umarız yazımız “Su Arıtma Cihazları Nasıl Çalışır?” sorunuzun cevabını vermiştir.
Su arıtma cihazı ve su teknolojileri ile ilgili tüm sorularınız için bize web sitemizden, Milenyum Su Arıtma sosyal medya hesaplarımızdan ya da 0222 221 32 44 numaralı telefonumuzdan ulaşabilirsiniz…

Sağlıklı günler dileriz.

GERİ