Doğru Sanılan Yanlışlar

Suyun hayatımızdaki yeri ve önemini hepimiz çok iyi biliyoruz. Faydasının sınırı yoktur fakat az tüketiminde birçok hastalıklara yol açabilir. Suların içilebilir hale gelmesi için ph değerinin yüksek olması ve mineralinin bol olması gerekmektedir. Sağlıklı suyun ph değeri 7 ve 8 civarındadır. Peki gündelik yaşamda kullanılan damacanalar bu ihtiyacımızı karşılamada yeterli mi? Bu yazımızda insanların sağlığını düşünen, tasarruf etmelerini sağlayan ve damacananın yarattığı görüntü kirliliğini ortadan kaldıran su arıtma cihazları hakkında halk arasında ortaya atılan yanlışlara değineceğiz.

SU ARITMA CİHAZLARI SUDAKİ MİNERALLERİ ÖLDÜRÜYOR MU?

İnsan vücudunun sağlıklı çalışabilmesi için kendi içinde oluşturamadığı ve dışardan alması gereken vitamin ve minareller bulunmakta. Hayati önem arz eden bu mineraller; kalsiyum, iyot, demir, magnezyum, fosfor, potasyum, selenyum, sodyum ve çinkodur diyebiliriz.

Günlük ortalama mineral ihtiyacımızın %99’unu besinlerden, sadece %1’ini su ile karşılarız. Yani sanılanın aksine su, başlı başına bir mineral deposu değildir. Bir günlük mineral ihtiyacımızı sadece sudan karşılamak durumunda kalsaydık, toplamda 1 tona yakın su içmek durumunda kalırdık.

Waterland su arıtma cihazları çalışma prensibi olarak sudaki zararlı bütün maddeleri tamamen tutmaktadır. Waterland su arıtma cihazlarında ki filtrelerin çalışma prensibi suyu depoya gelmeden membran adı verilen sık dokunmuş filtreler sayesinde suyu zararlı bakterilerden ayırarak insanlara en temiz ve mineralli suyu ulaştırır. Suda bulunan mineraller zararlı bakterilerden çok daha küçük olduğu için özel olarak tasarlanan Waterland su arıtma cihazları sayesinde hiçbir filtreye takılmadan size sadece zararlı bakterilerden arındırılmış temiz ve mineralli suyun ulaşmasını sağlar.

Su arıtma cihazı ve su teknolojileri ile ilgili tüm sorularınız için bize web sitemizden, Milenyum Su Arıtma sosyal medya hesaplarımızdan ya da 0222 221 32 44 numaralı telefonumuzdan ulaşabilirsiniz…

Sağlıklı günler dileriz.

GERİ